VIDEO

„Włoskie wakacje” to brytyjsko-włoska produkcja z 2020 roku, w reżyserii Jamesa D’Arcy. Film określany jest jako komediodramat, więc przed seansem warto nastawić się zarówno na sceny śmieszne, jak i te bardziej wzruszające, pełne melancholii. Ogólnie rzecz biorąc jednak jest to film podnoszący na duchu, z przesłaniem. Pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe i zawsze można zmienić swoje życie na lepsze. Obraz emitowany jest już w legalnej telewizji internetowej – dlaczego warto go zobaczyć?

O czym opowiadają „Włoskie wakacje”?

Film skupia się na życiu ojca i syna, Roberta i Jacka. Robert jest artystą malarzem i kiedyś świetnie mu się wiodło. Z czasem popadł jednak w marazm, z którego nie może wyjść. Jack również ma mnóstwo problemów osobistych, a przy tym także finansowych. Potrzebuje pieniędzy na zakup galerii sztuki, a ponieważ ich nie ma, wpada na pomysł by sprzedać starą, rodzinną willę w Toskanii, która od dawna już nie jest używana. Choć relacje ojca i syna nie są najlepsze, Robert godzi się na sprzedaż i mężczyźni wyjeżdżają z Londynu do Włoch. Na miejscu okazuje się jednak, że dom jest w okropnym stanie i na pewno nikt go nie kupi jeśli nie przeprowadzi się gruntownego remontu. Ojciec i syn spędzą więc na miejscu więcej czasu niż pierwotnie zakładali – będą to przymusowe „włoskie wakacje”.

Kogo zobaczymy we „Włoskich wakacjach”?

W filmie rolę ojca i syna grają Liam Neeson i Micheál Richardson, przy czym warto wiedzieć, że mężczyźni rzeczywiście są spokrewnieni. Liam Neeson jest ojcem Micheála Richardsona, więc nie było im trudno wczuć się w całą sytuację i idealnie odegrać swoje role. Są i postacie poboczne, które na pewno zapadną widzom w pamięci, jak choćby Natalia (Valeria Bilello) czy Kate (w tej roli Lindsay Duncan). To bardzo przyjemny w odbiorze film, który wyróżnia się przede wszystkim pięknymi widokami. Malownicze krajobrazy Toskanii przenoszą widzów we włoski klimat i pozwalają poczuć letnie słońce nawet gdy za oknem śnieg.

„Włoskie wakacje” w telewizji internetowej

Włoskie wakacje” to film, który można już obejrzeć online, za pośrednictwem legalnej telewizji internetowej. To doskonały sposób oglądania filmów – nie trzeba czekać na ich emisję w tradycyjnej telewizji, a jednocześnie zyskuje się olbrzymią wygodę i dowolność. Po wybrany tytuł można sięgnąć wówczas, gdy ma się na to czas i ochotę. Seans na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym – tym bardziej jeśli ktoś jest wielbicielem takich filmów jak „Dobry rok” czy „Pod słońcem Toskanii”. To podobny typ filmu, który ukazuje piękno świata, skłania do refleksji i upewnia, że zawsze można zmienić swoje życie na lepsze!